Завершуємо серію матеріалів на тему «Каноїсти без Олімпіади». Ситуацію вже проаналізували досвідчений тренер-олімпієць Олександр КОЛИБЕЛЬНИКОВ, екстренер збірної України, «міжнародник» Сергій БЕЗУГЛИЙ. Зараз слово заслуженому майстру спорту України Олександру МАКСИМЧУКУ (портретне фото:visti.rovno.ua)

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ВІДБІР

Maksymchuk - Якщо казати, про підсумки саме європейського відбору, то більшою мірою, як на мене, була надія на Павла Алтухова. Але останній відрізок програв майже всім, хоча Паша завжди, особливо в свої ранні роки, показував потужний фініш. Зараз ми такого не бачимо. Можливо, були якісь фізичні причини, але мені про це невідомо.

Можливо, не пішло, якщо казати про змагання в Сегеді. Таке буває. А якщо казати, в цілому про причини того, що Україна пропустить Олімпіаду, маємо почути глибокий аналіз всього олімпійського циклу, адже, зрозуміло, що десь були помилки: можливо, тактичні, можливо, методичні.

ВЕСНЯНА ПІДГОТОВКА

- Судячи по Кубку України, хлопці були добре підготовлені. Вважаю, що була гарна конкуренція в цих видах, особливо в двійці – я вам скажу, що тільки заради того, щоб побачити фінал в цьому виді, хочеться їхати на всеукраїнські змагання.

Втім, тієї готовності, як ми бачимо, було недостатньо для того, щоб завоювати. Значить, не вистачило часу для підготовки.

«Сиділи» в теплих краях, мали б вже добре підготуватися. Може, треба було раніше повернутися додому. Хоча, з іншого боку, Марія Повх показала, що можна відбиратися, готуючись на холодній воді, як кажуть. Яскравий приклад для всіх. Тихенько працювали в Добротворі, і напрацьовували на ліцензію.

ПСИХОЛОГІЯ

- Вважаю, що тут все гаразд мало бути, особливо у двійки, оскільки і Андрій Рибачок, і Віталій Вергелес ще не виступали на Олімпійських іграх. А у Віталіка це був, напевно, останній шанс. Цей мав бути, як останній в житті. Сподіваюсь, що так і було.

СТРАТЕГІЯ

- Треба було завойовувати ліцензію на чемпіонаті світу-2023 – у серпні українські веслувальники завжди гарно готові, а в травні складно набрати високу швидкість, щоб вирішувати такі серйозні задачі. Хоча, знов таки, приклад Маші Повх свідчить про зворотне.

ВИСНОВКИ

- Взагалі, вважаю, що веслувальники збірної України мають готуватися разом, в одних умовах, щоб гуртом були. Як командою готуєшся, то завжди воно є жива конкуренція, а тут починають ховатися один до одного. Коли команда гуртом їде, то один одного підтримує.

Влад ЄФІМОВ, проєкт «Веслування України»

Canoe of Ukraine support



Новини Україна

17 липня 2025

В Умані відбудеться національний відбір на чемпіонат світу з веслування

З 17 по 20 липня в Умані відбудеться особистий чемпіонат України з веслування на байдарках…
13 липня 2025

Микола ПЕРІГ: «Після чемпіонату Європи тренери чоловічої байдарки мають зробити відповідні висновки для покращення результатів»

Старший тренер з резерву збірної України Микола ПЕРІГ підбив підсумки виступу команди на молодіжному чемпіонаті…
30 червня 2025

Чи стане Пітешті таким же щасливим для збірної України, як 10 років тому?

Попередній молодіжний чемпіонат Європи в Пітешті, а проходив він у 2015-му, став одним з найкращим…

Міжнародні новини

11 липня 2025

Українські веслувальники показали на чемпіонаті Європи кращий результат за останні 20 років

Збірна України завоювала 14 медалей, з яких 6 золотих, на чемпіонаті Європи серед молоді і…
04 липня 2025

Українські веслувальники вийшли в 21 фінал після двох днів молодіжного чемпіонату Європи

За підсумками двох днів чемпіонату Європи серед молоді і юніорів в Пітешті українські веслувальники завоювали…
02 липня 2025

Став відомий детальний розклад змагань українських веслувальників на молодіжному чемпіонаті Європи

Організатори чемпіонату Європи серед молоді і юніорів в Пітешті, який розпочинається в четвер, опублікували список…